0%

اهمیت پرستار در منزل در نگهداری از بیماران مبتلا به سرطان

1398/11/17 در ساعت 18:00:00

بیماران مبتلا به سرطان نیاز به مراقبت و توجه ویژه‌ای دارند. به همین جهت پرستار در منزل می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب برای نگهداری از این این افراد باشد. در واقع بیماری سرطان بر کیفیت زندگی افراد مبتلا به آن تاثیر می گذارد.

اهمیت پرستار در منزل در نگهداری از بیماران مبتلا به سرطان

 

اهمیت پرستار در منزل در نگهداری از بیماران مبتلا به سرطان

 

بیماران مبتلا به سرطان نیاز به مراقبت و توجه ویژه‌ای دارند. به همین جهت پرستار در منزل می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب برای نگهداری از این این افراد باشد. در واقع بیماری سرطان بر کیفیت زندگی افراد مبتلا به آن تاثیر می گذارد.

این بیماری اغلب اوقات منجر به افسردگی و بروز استرس در افراد می‌شود. علاوه بر تاثیرات روانی که این بیماری به همراه دارد، بیماری سرطان، بسته به نوع آن، می‌تواند سبب بروز علائم و نشانه‌های دیگری نیز شود. عوارض ناشی از بیماری سرطان سبب می‌شود که بیماران به فردی نیاز داشته باشند تا از آنها مراقبت کند. علاوه بر مراقبت‌های جسمی، بیماران مبتلا به سرطان به افرادی نیاز دارند که بتوانند نیازهای عاطفی و اجتماعی آنها را نیز برطرف کنند.

به همین دلیل پرستار در منزل فردی است که باتجربه و تخصصی که در زمینه پرستاری بیماران مبتلا سرطان دارد، فردی مناسب برای نگهداری از این بیماران است. در مقاله پیش رو قصد داریم تا وظایف و اقدامات پرستاران به منظور نگهداری از   بیماران مبتلا به سرطان را مورد ارزیابی قرار دهیم.

 

نقش پرستار در منزل در نگهداری از بیماران مبتلا به سرطان

استفاده از خدمات پرستاران در منزل برای نگهداری از بیماران مبتلا به سرطان، در مواردی که نیاز به مدیریت علائم و عوارض جانبی این بیماری باشد، بسیار مفید است. پرسنل پرستاری با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران مبتلا به سرطان، در مدیریت این بیماری کمک می‌کنند.

این افراد با مهارت و تجربه کافی، به بیمار در مورد رویه‌های درمانی مختلف مانند شیمی‌درمانی و پرتودرمانی، مدیریت تغذیه بیماران و مواردی از این قبیل، مشاوره‌های لازم را ارائه می‌دهند. از دیگر مزایای پرستار در منزل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با مراقبت از بیمار در منزل، خطر ابتلا به عفونت‌های مختلف کاهش می‌یابد.
 • بیمار مبتلا به سرطان می‌تواند جلسات مختلف شیمی درمانی را در خانه و با راحتی بیشتر پیگیری کند.
 • در وقت و انرژی اعضای خانواده صرفه‌جویی می‌شود زیرا تعداد جلسات مراجعه به بیمارستان کاهش پیدا می‌کند.
 • مراقبت‌های پرستار در منزل از بیمار مبتلا به سرطان، مطابق با استانداردهای بیمارستان است. پس به بیمار در بهبودی در محیط آشنا کمک می‌کند.
 • روند کلی درمان توسط پرستار متخصص اداره می‌شود و راهنمایی‌های لازم به بیماران انتقال داده می‌شود.

 

پرستار در منزل چه اقداماتی برای نگهداری از بیمار انجام می‌دهند؟

پرستاران در منزل، افرادی آموزش‌دیده هستند که می‌توانند مراقبت‌های لازم از بیماران مبتلا به سرطان را انجام دهند. این افراد خدماتی مختلفی از جمله پانسمان، تزریق‌خون، شیمی‌درمانی، شستشوهای مختلف، تزریق الکترولیت و آنتی‌بیوتیک را ارائه می‌دهند.

به کمک چنین خدماتی روند بهبودی طی می‌شود و با استفاده از تزریقات مختلفی که صورت می‌گیرد، دردهای ناشی از بیماری سرطان تسکین می‌یابد. همچنین این افراد خدمات بهداشتی با استانداردهای بالایی را ارائه می‌دهند و عفونت در بیماران مبتلا به سرطان را کنترل می‌کنند.

 

استفاده از خدمات پرستار در منزل چه مزایایی برای بیمار دارد؟

پرستار در منزل برای بیمار سرطانی

خدماتی که توسط پرستاران در منزل ارائه می‌شود، به بیماران مبتلا به سرطان کمک می‌کند تا فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهند و استرس ناشی از این بیماری را تا حد زیادی کاهش دهند. همچنین این خدمات عوارض ناشی از این بیماری مانند درد و تهوع را کاهش می‌دهند.

برخی دیگر از مزایای استفاده از خدمات پرستار در منزل برای بیمار به شرح زیر است:

 • مدیریت مصرف دارو
 • بهبود علائم ناشی از بیماری سرطان
 • کسب نتایج درمانی مورد نظر
 • بهبود کیفیت جنبه‌های جسمی و معنوی زندگی
 • تقویت روحیه بیمار و بهبود روابط اجتماعی او
 • کاهش ویزیت‌های غیرضروری و مراجعه به بیمارستان
 • صرفه‌جویی در زمان و هزینه بیمار
 • کاهش مدت بستری بودن در بیمارستان
 • دریافت کمک‌های پزشکی در کوتاه‌ترین زمان ممکن

 

پرستار در منزل برای نگهداری از بیماران مبتلا به سرطان چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

مراقبت از بیمار مبتلا به سرطان، نیازمند مهارت و تخصص بالایی در این زمینه است. لذا پرستاری که به این منظور انتخاب می‌شود، باید از ویژگی‌های به‌خصوصی برخوردار باشد. در ادامه برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های پرستار در منزل را برخواهیم شمرد:

 • کارایی پرستار: پرستاران آموزش‌دیده باید تا حد امکان استرس در فرد بیمار را کاهش دهند و در انجام وظایف شغلی خود بسیار کارآمد باشند.
 • رعایت ایمنی: پرستاران باید از هر گونه خطا و اشتباهی به طور جدی خودداری کنند.
 • حمایت عاطفی از بیمار: بیماران مبتلا به سرطان معمولاً نگرانی‌های بسیاری دارند. پرستار در منزل باید به نگرانی‌های این افراد را بشنوند و اقدامات‌های لازم برای کاهش اضطراب در بیماران را انجام دهند.
 • تمرکز بالا: این افراد باید همواره به بیمار و وضعیت جسمی و روحی او توجه داشته باشند.

در نهایت باید بگوییم که استفاده از خدمات پرستار در منزل برای بیماران مبتلا به سرطان، علاوه بر اینکه برای بیمار مزایای بسیاری دارد، برای خانواده و بستگان او نیز مفید است. پرستاران علاوه بر خدمات مختلف جسمی و بهداشتی خدمات مشاوره‌ای نیز مشاوره‌ای به بیمار و خانواده او، ارائه می‌دهند تا این افراد با این بیماری و عوارض ناشی از آن مواجه شوند.

بنابراین پرستاران نقش مهمی در تشویق بیماران مبتلا به سرطان در پیگیری روند درمانی دارند. علاوه بر این، این افراد در طول دوره درمان در کنار بیماران هستند و مراقبت‌های پزشکی را به آنها ارائه می‌دهند.

علی افسر مقدم جمعه 25 بهمن در ساعت 21:55:00
0
ارسال پرستار برای تزرق دارو های شیمی در مانی در منزلهم دارید ؟
پاسخ
نظر جدید
شما هم نظر دهید: