پرستار در منزل باید چه مهارت‌هایی داشته باشد؟

1398/10/20 در ساعت 11:44:56

برای نگهداری از سالمند یا افراد بیمار در منزل، پرستاران دارای مهارت‌های بالایی باشند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن و در زمان‌های اضطراری مراقبت‌های ویژه‌ای را از بیماران سالمند انجام دهند.

پرستار در منزل باید چه مهارت‌هایی داشته باشد؟

 

پرستار در منزل باید چه مهارت‌هایی داشته باشد؟

پرستاری در منزل یکی از شغل‌های بسیار مهمی است که می‌تواند با جان افراد سروکار داشته باشد. در‌واقع حیطه کاری افرادی که به عنوان پرستار در منزل مشغول به کار هستند بسیار وسیع است.

به‌همین دلیل نیاز است که برای نگهداری از سالمند یا افراد بیمار در منزل، پرستاران دارای مهارت‌های بالایی باشند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن و در زمان‌های اضطراری مراقبت‌های ویژه‌ای را از بیماران سالمند انجام دهند.

در‌واقع علاوه بر مهارت‌های پرستاری و تخصصی این افراد باید دارای ویژگی‌های شخصیتی بالایی باشند تا بتوانند مراقبت از بیماران را انجام دهند. به همین دلیل در این مقاله می‌خواهیم شما را با این ویژگی‌ها بیشتر آشنا کنیم.

پرستار در منزل باید چه مهارت‌هایی داشته باشد

داشتن مهربانی و شفقت در برخورد با سالمندان

از‌جمله مهمترین ویژگی‌هایی که می‌توان برای پرستار در منزل در نظر گرفت را می‌توان مهربانی این فرد دانست. درواقع مهربانی می‌تواند به همدلی با بیماران بیانجامد. از این طریق سالمندان بیمار می‌توانند دردهای روحی و روانی خود را با پرستاران در منزل در میان بگذارند و از این لحاظ بار سنگینی از دوش آنان برداشته می‌شود. همانطور که می‌دانیم افراد با افزایش سن ممکن است دچار افسردگی شوند. به همین دلیل پرستار در منزل می‌تواند در این زمینه کمک بسیاری در نگهداری از سالمند انجام دهد.

 

ارتباط موثر و سازنده در نگهداری از سالمند

پرستار را می‌توان نوعی رابط بین بیمار و اعضای خانواده آن دانست. ممکن است بیماران نتوانند به طور مستقیم با نزدیکان خود ارتباط برقرار کنند و نیازهای خود را به گوش آنان برسانند. در این زمان نقش یک پرستار را در ایجاد ارتباط می‌توان حس کرد.

پرستاران باید بتوانند به صحبت‌های بیماران به دقت گوش فرا دهند و این مهارت را در خود پرورش دهند. زیرا بدون ایجاد ارتباط با بیماران نمی‌توان دردهای آنان را شناخت. به همین دلیل از جمله ویژگی‌های مهمی که می‌تواند نقش یک پرستار را در منزل برجسته نشان دهد را می‌توان نحوه صحبت‌کردن و ارتباط برقرارکردن او دانست.

همچنین داشتن ارتباط با پزشک در منزل نیز باید از طریق پرستار صورت گیرد. به دلیل داشتن مشکلات جسمی در این افراد، در مواقعی ممکن است نیاز باشد که پزشکی کلیه معاینات را در منزل این افراد انجام دهد. به همین دلیل پرستاران از قبل باید با پزشک در منزل ارتباط داشته باشند تا در مواقع ضروری بتوانند وضعیت بیمار را به آنان اطلاع دهند.

رعایت موارد اخلاقی در پرستاری

رعایت مسائل اخلاقی در پرستاری

اینکه یک پرستار بتواند به چارچوب‌های اخلاقی پایبند باشد، نشان دهنده شخصیت بالای او است. درواقع پرستارانی که در زمینه کاری خود تعهد دارند و می‌توانند به اخلاقیات پایبند باشند، افرادی قابل اعتماد هستند و می‌توان آنها را در نگهداری از سالمند مناسب دانست.

پرستارانی که دارای اخلاقیات و وجدان کاری نیستند، می‌توانند صدمات روحی و جسمی بسیاری را به سالمندان واردکنند. در نتیجه شناخت پرستاری که به عنوان همدم و مراقب بیمار خود انتخاب می‌کنید می‌تواند بسیار مهم باشد.

 

داشتن قدرت تصمیم گیر‌ی

از آنجایی که پرستاران در منزل ممکن است بیمار را در شرایط متفاوتی مشاهده کند باید به حدی دارای مهارت‌های بالایی باشند که بدانند در چه زمانی از تصمیمات درستی به نفع بیمار استفاده کنند.

ممکن است در زمان‌هایی، بیمار در شرایط حادی قرار گیرد که نیاز به معاینه پزشک در منزل باشد. به همین دلیل پرستار باید در اسرع وقت پزشک مورد نظر را مطلع کند. این امر می‌تواند بیمار را از خطرات و صدمات احتمالی دیگر حفظ کند.

داشتن قدرت تصمیم‌گیر‌ی به پرستاران کمک‌می‌کند تا بتوانند شرایط موجود را به سرعت آنالیز و از این طریق در کمترین زمان ممکن تصمیم درستی را در جهت بهبودی سریع‌تر بیماران سالمند اتخاذ کنند.

 

توجه به کلیه جزئیات افراد بیمار

پرستاران باید از کلیه شرایط بیمار اطلاعات کامل و جزئی داشته باشند تا بدانند در حرکت بعدی چه اقدامی انجام دهد.

به عنوان نمونه این افراد باید به طور دقیق بدانند که چه زمانی تزریقات در منزل را برای بیماران انجام دهند تا آنها با مشکلات بیشتری مواجه نشوند، همچنین در مواقعی که نیاز به فیزیوتراپی در منزل است، پرستاران می‌توانند با داشتن اطلاعات دقیق از وضعیت بیمار سالمند به آنها کمک کنند.

 

داشتن سازگاری با بیماران

داشتن انعطافپذیری و سازگاری با بیماران را می‌توان یکی دیگر از ویژگی‌های مهمی دانست که پرستاران باید دارا باشند. درواقع شرایط بیمار می‌تواند در مواقعی پیچیده شود و نیاز به مراقبت‌های بیشتری از آنان باشد.

پرستاران باید خود را با شرایط بیمار وفق دهند و با ایجاد سازگاری با این افراد کلیه خدمات نظیر انجام فیزیوتراپی در منزل، دادن به موقع دارو، تزریقات در منزل و سایر خدمات را در هر زمانی که لازم باشد برای بیماران انجام دهند.

 

داشتن روحیه با استقامت و مقاوم

از آنجایی که پرستاران ممکن است بیمار سالمند را در هر شرایطی مشاهده کنند باید از وضعیت جسمی و روحی بالایی برخوردار باشند تا بتوانند انرژی خود را از این طریق افزایش دهند و آن را به افراد بیمار منتقل کنند. در این صورت درمان بیماران می‌تواند سریع‌تر اتفاق بیافتد.

 

بیشتر بخوانید : 

راهنمای نگهداری از والدین سالمند

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%