استخدام پرستار در منزل چه فوایدی دارد؟

1398/10/17 در ساعت 12:49:49

استخدام پرستار در منزل را می‌توان از جمله اقداماتی دانست که می‌تواند به روند بهبودی سریع‌تر افراد سالمند کمک کند. همانطور که می‌دانیم افراد سالمند با افزایش سن در خود به مراقبت‌های بهداشتی و جسمی بسیاری نیاز دارند.

استخدام پرستار در منزل چه فوایدی دارد؟

 

استخدام پرستار در منزل چه فوایدی دارد؟

استخدام پرستار در منزل را می‌توان از جمله اقداماتی دانست که می‌تواند به روند بهبودی سریع‌تر افراد سالمند کمک کند. همانطور که می‌دانیم افراد سالمند با افزایش سن در خود به مراقبت‌های بهداشتی و جسمی بسیاری نیاز دارند.

درواقع این افراد ممکن است نتوانند خود به تنهایی به نظافت شخصی، غذا خوردن، مصرف به موقع داروها، تزریقات در منزل و بسیاری از اقدامات دیگر بپردازند. به همین دلیل نیاز به افرادی است که به صورت حرفه‌ای نگهداری از سالمند را انجام دهند.

درواقع استخدام پرستار در منزل را می‌توان دارای فواید بسیاری دانست. از آنجایی که پرستاران دارای وظایف خطیری هستند و باید به دقت به بیماران توجه داشته باشند، می‌توان گفت که ریسک هر گونه مشکلی که در شرایط جسمی بیماران با حضور پرستار به صورت قابل توجهی کاهش می‌یابد.

 به همین دلیل توجه به شرایط بیمارانی که برای آنان پرستاران خصوصی استخدام شده است باید به شدت تحت نظر قرار داشته باشد. در این صورت می‌توان گفت که پرستاری فواید موثری را در شرایط این بیماران ایجاد می‌کند. برای کسب اطلاعات در زمینه فواید استخدام پرستار به صورت شبانه روزی در منزل در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

استخدام پرستار در منزل

انجام مراقبت‌های بهداشتی از بیماران سالمند

مراقبت از بیماران سالمند در خانه می‌تواند به عنوان انتخابی مفید در نظر گرفته شود. با این روش نیازی به پرداخت هزینه‌های گزاف بیمارستان نیست و به راحتی می‌توانید در خانه خود از این افراد مراقبت کنید. درواقع می‌توانید با استخدام پرستار یا در مواردی پزشک در منزل کلیه اقدامات لازم را برای نگهداری از سالمند خود را انجام دهید.

به واسطه پرستار خانگی می‌توانید مطمئن باشید که آسایش و آرامش بیمار شما به‌راحتی ایجاد می‌شود و نیاز نیست هیچ گونه نگرانی از بابت مراقبت از بیماران به خود راه دهید. زیرا پرستاران در خانه از کلیه مور مربوط به پرستاری اطلاع کامل دارند و می‌توانند علاوه بر مهارت‌های تخصصی، کلیه کارهای روزمره بیمار را نیز برای آنان انجام دهند.

 

ایجاد آرامش خاطر در خانواده به واسطه استخدام پرستار در منزل

 یکی از مزیت‌های که می‌تواند استخدام پرستار در خانه برای افراد بیمار دربرداشته باشد را می‌توان آسودگی خاطر خانواده بیمار دانست. زمانی که مراقبی مطمئن برای این کار انتخاب می‌شود، نزدیکان و وابستگان فرد سالخورده می‌توانند به کارهای خود بپردازند و از این بابت نگرانی به خود راه ندهند.

همانطور که می‌دانیم جدا شدن فرزندان از والدین ممکن است زمان مناسب را در اختیار آنان قرار ندهد تا به مراقبت از سالمندان خود بپردازند. به همین دلیل یک پرستار خانگی می‌تواند این امر را انجام دهد. درواقع با توجه به تخصص‌های متفاوتی که این افراد باید دارا باشند، می‌توان ایمنی سالمندان بیمار را این طریق افزایش داد.

 

پرستاری در منزل و انجام فعالیت‌های زندگی روزمره بیماران

یکی از وظایفی که پرستاران در منزل بر عهده دارند را می‌توان انجام کارها و امور شخصی بیمار دانست. درواقع کلیه خدمات خانه نیز می‌تواند توسط این افراد انجام شود. با این حال حیطه کاری هر نوع پرستار می‌تواند متفاوت باشد و در زمان استخدام باید در مورد وظایفی که پرستار باید انجام دهد شفاف سازی صورت گیرد.

 زیرا برخی از پرستاران فقط برای امور مربوط به بیماران استخدام می‌شوند. در این صورت ممکن است به امور منزل رسیدگی نکنند. این فعالیت‌ها می‌تواند شامل شستشوی بیمار، نظافت‌های بهداشت شخصی، انجام فیزیوتراپی در منزل، یادآوری زمان مصرف دارو به بیماران، انجام تزریقات در منزل و کلیه خدمات بهداشتی و مراقبتی از بیمار باشد.

فعالیت های روزمره پرستار در منزل

انجام مراقبت‌های پزشکی از طریق پرستار در منزل

یکی از مهمترین اقداماتی که پرستاران باید انجام دهند را می‌توان مراقبت‌های پزشکی از بیماران دانست. درواقع پرستاران باید نظارت دقیق و کاملی به وضعیت سلامتی سالمندان بیمار داشته باشند تا بتوانند در مواقع اضطراری از ایجاد خطر در سلامتی این افراد جلوگیری کنند.

این افراد دارای کلیه مدارک و مجوزهای لازم در حیطه سلامت و پزشکی هستند و می‌توانند در صورت نیاز به نوعی پزشک در منزل نیز تبدیل شوند. از آنجایی که باید تصمیمات صریح و حرفه‌ای در وضعیت بیمار به واسطه این پرستاران گرفته شود می‌توان گفت که آنان باید از اطلاعات پزشکی بالای برخوردار باشند تا بتوانند این اقدامات را انجام دهند.

انجام تزریقات در منزل برای این افراد در بیشتر مواقع ممکن است نیاز باشد. این امر باید توسط پرستاران صورت گیرد. همچنین در مواقعی که بیماران دچار ضعف جسمانی یا آسیب هایی در اندام‌های خود هستند این امر می‌تواند فعالیت و راه رفتن را نیز برای آنان با مشکل مواجه کند. به همین دلیل پرستاران می‌توانند با انجام فیزیوتراپی در منزل اقدام به کمک به بیماران کنند.

 

مدیریت درست در زمان مصرف دارو

بی شک مصرف به موقع دارو می‌تواند از ایجاد بسیاری از مشکلات در بیماران و سالمندان بکاهد. ممکن است که این افراد خود به تنهایی نتوانند زمان مناسب مصرف داروها را به یاد بیاورند. به همین دلیل نیاز است که پرستاری در خانه حضور داشته باشد که در زمان مشخص شده اقدام به خوراندن دارو به بیماران کند.

 

این مطلب را از دست ندهید : 

نکته طلایی درباره نگهداری از سالمند که باید بدانیم

 

 

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%