دلایل استخدام پرستار در منزل برای نگهداری از بیماران

1398/10/16 در ساعت 15:38:56

ماندن به مدت طولانی در بیمارستان یا سرای سالمندان می‌تواند بیماران را با مشکلات روحی و روانی بسیاری درگیر کند. از آنجایی که افراد سالخورده از روحیه‌ای شکننده و لطیف برخوردار هستند

دلایل استخدام پرستار در منزل برای نگهداری از بیماران

 

دلایل استخدام پرستار در منزل برای نگهداری از بیماران

ماندن به مدت طولانی در بیمارستان یا سرای سالمندان می‌تواند بیماران را با مشکلات روحی و روانی بسیاری درگیر کند. از آنجایی که افراد سالخورده از روحیه‌ای شکننده و لطیف برخوردار هستند، ماندن آنان در جایی خارج از خانه خود می‌تواند این افراد را به شدت آسیب‌پذیر کند.

به همین دلیل استخدام پرستار در منزل می‌تواند در بسیاری از مواقع بسیار بهتر از ماندن این افراد در بیمارستان باشد. با وجود مراکز درمانی بسیاری که در این زمینه وجود دارد، می‌توانید پرستار مورد نظر را برای بیمار خود استخدام کنید.

درواقع این امر می‌تواند بهبودی حال بیماران را سریع‌تر کند. با توجه به اینکه پرستاری در منزل می‌تواند راهی مقرون‌به‌صرفه از لحاظ هزینه‌ها نیز باشد، می‌توان گفت که در زمان خانواده این افراد نیزُ از این طریق صرفه‌جویی می‌شود.

درواقع انجام مراقبت‌های ویژه از بیمار به صورت تخصصی می‌تواند شما را مطمئن کند تا بهترین روش برای خوب کردن حال بیمارانتان می‌تواند استخدام پرستار در منزل باشد. با توجه به اینکه کلیه امور نگهداری از سالمند از طریق این افراد انجام می‌شود، می‌توانید نگرانی از این بابت نداشته باشید.

پرستاری تخصصی در منزل

 

انجام تزریقات در منزل

یکی از دلایلی که ایجاب می‌کند تا برای نگهداری از سالمند خود پرستاری خانگی استخدام کنید را می‌توان انجام تزریقات در منزل دانست.

درواقع افراد سالمند ممکن است نیاز به تزریق دارو، سرم، آمپول، انسولین و بسیاری از تزریقات دیگر داشته باشد. در زمانی که افراد خانواده این افراد نمی‌توانند در کنار بیماران و سالمندان حضور داشته باشند، نیاز به یک پرستار است که بتواند تزریقات در منزل را برای این افراد انجام دهد.

 

انجام مراقبت‌های پزشکی

مراقبت‌های پزشکی می‌تواند طیف گسترده ای را در برگیرد. به همین دلیل از عهده هر فردی ساخته نیست. برای انجام کلیه امور پزشکی نظیر فیزیوتراپی در منزل، مصرف داروها، گرفتن کلیه علائم حیاتی بیمار و بسیاری از مراقبت‌هایی که نیاز به مهارت پزشکی دارد، می‌توان از پرستار خانگی استفاده‌کرد.

در برخی از مراقبت‌های پزشکی که نیاز به متخصص در زمینه تجویز دارو دارد، پرستار می‌تواند با یک پزشک در منزل ارتباط داشته باشد تا در صورت لزوم داروهای مورد نیاز بیمار را تجویز کند. در این خصوص پرستار می‌تواند به عنوان رابط در این زمینه کلیه اقدامات لازم را انجام دهد.

 

دوست و همراهی دلسوز برای بیماران

یکی از مزیت‌هایی که می‌تواند نقش پرستار خانگی را در نظر افراد بیمار پررنگ کند، می‌تواند نقش آنها به عنوان همدم و دوست برای این افراد باشد. با افزایش سن و پراکنده شدن خانواده، در واقع افراد سالمند ممکن است به شدت احساس تنهایی کنند.

پرستاران می‌توانند با گذران ساعت‌های طولانی در کنار این افراد این خلا و حس تنهایی را پر کنند. این امر می‌تواند به سرعت روند بهبودی در شرایط عاطفی بیماران را تسریع کند. از آنجایی که بسیاری از بیماری‌های جسمی می‌تواند منشا عاطفی داشته باشد، در نتیجه این امر می‌تواند نتایج بی‌نظیری را در سلامت این بیماران برجای بگذارد.

 

پرستار برای سالمند

ایجاد هزینه‌های کمتر

یکی دیگر از فوایدی که می‌تواند استخدام پرستار در منزل برای بیماران داشته باشد را می‌توان هزینه‌هایی دانست که از این طریق ایجاد می‌شود. در واقع بستری شدن در بیمارستان می‌تواند در ایجاد هزینه‌های سنگین تاثیرگذار باشد. به همین دلیل با استخدام یک پرستار خانگی می‌توانید هزنیه‌های مورد نظر را کمترکنید.

 

بهبود سریع‌تر با محیط آشنای خانه

فضای خانه از آنجایی که استرس و تشنج محیط بیمارستان را ندارد، می‌تواند محیطی مناسب برای بهبودی بیماران باشد. در واقع بیماران در سنین بالا به شدت به خانه خود علاقه دارند و حس راحتی و آرامش در این مکان می‌کنند. به همین دلیل یکی پرستار خانگی می‌تواند تداعی کننده خانواده بیمار باشد. در این صورت بهبودی می‌تواند به سرعت مشاهده شود.

 

انجام تخصصی نگهداری از سالمند

از آنجایی که بیمارستان محیطی بزرگ با طیف وسیعی از بیماران است، می‌توان گفت که ممکن است توجه ویژه ای به وضعیت بیماران در آنجا نشود. به همین دلیل نیاز است که پرستاری خانگی را در این زمینه استخدام کنید تا بتواند به امور مربوط به بیماران به صورت تخصصی بپردازد.

در این زمان نیاز نیست که شما نگران فعالیت‌هایی باشید که باید توسط پرستار در منزل ارائه شود. زیرا این افراد به صورت حرفه ای و تخصصی در این زمینه آموزش‌های لازم را دیده اند و می‌توانند به بهترین نحو ممکن از بیماران سالمند نگهداری کنند.

 

ارائه خدمات متنوع در همه امور

خدماتی که پرستاران باید در خانه به سالمند یا بیمار مورد نظر ارائه دهند می‌تواند گسترده باشد. این خدمات می‌تواند مربوط به امور به پزشکی نظیر انجام فیزیوتراپی در منزل، به یاد ماندن زمان دقیق مصرف داروهای بیمار و انجام تزریقات در منزل باشد.

 همچنین اطلاع رسانی به پزشک در منزل در زمان‌های اضطراری نیز می‌تواند توسط پرستاران انجام شود. خدمات نگهداری کلی نظیر غذا دادن به بیمار، انجام امور بهداشتی و شخصی بیمار نیز توسط پرستاران خانگی انجام می‌شود.

همچنین درست کردن غذای مخصوص که دارای فایده غذایی باشد باید توسط پرستاران خانگی انجام شود. این امر می‌تواند در بهبودی سلامت بیماران تاثیرات مثبتی برجای‌بگذارد.

 

بیشتر بخوانید :

تزریقات در منزل | آسایش و آرامش، در دل بیماری

 

 

 

 

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%