سوالات متداول
1

نرم افزار تیک طب بر روی چه نوع سیستم عامل هایی کار می کند؟

اپلیکیشن تیک طب بر روی تمامی تلفن های هوشمند اندروید قابل نصب است. همچنین برای گوشی های تلفن با سیستم عامل آی او اس (ios)، ویندوزفون، بلک بری و نیز کامپیوتر ها، امکان استفاده از خدمات تیک طب به صورت نسخه اپ پیشرو (سامانه تحت وب) فراهم شده است.
2

آیا بدون نصب اپلیکیشن تیک طب می توانم درخواست سرویس دهم؟

بله. با مراجعه به سایت تیک طب می توانید حساب کاربری ایجاد نموده و درخواستتان را از طریق نسخه تحت وب ارسال نمایید
3

اپلیکیشن تیک طب را از کجا دانلود کنم؟

در حال حاضر از طریق سایت و اپلیکیشن بازار و سایت تیک طب با آدرس لینک های قید شده در قسمت ذیل می توانید وارد فضای دانلود اپلیکیشن شوید:

آدرس اپلیکیشن در سایت بازار:   https://cafebazaar.ir/app/io.cordova.tickTebC/?l=fa
آدرس اپلیکیشن در سایت تیک طب: https://tickteb.com/
 

4

آیا بدون اینترنت می توانم درخواست سرویس دهم؟

خیر، در حال حاضر برای دسترسی به سرویس های تیک طب و ارسال درخواست می بایست حتما دستگاه متقاضی دریافت خدمات به اینترنت متصل باشد.
5

آیا امکان ثبت درخواست برای خارج از تهران هم وجود دارد؟

درحال حاضر این امکان وجود ندارد اما به زودی در سایر نقاط ایران نیز خدمات تیک طب قابل دسترس خواهد بود.
6

چگونه در اپلیکیشن تیک طب حساب کاربری ایجاد کنم؟

برای آموزش ثبت نام در تیک طب بر روی لینک ذیل کلیک فرمائید
7

درصورت وارد نمودن اطلاعات نادرست هنگام ثبت نام و یا ایجاد تغییر در اطلاعاتم چگونه آن را تصحیح کنم؟

اگر کد ملی را اشتباه وارد کنید، سیستم به شما اجازه ادامه ثبت نام را نمی دهد ولی در صورتی که نام و نام خانوادگی و یا تاریخ تولد و جنسیت را اشتباه وارد نمائید، می بایست موضوع را از راه های در دسترس به اطلاع شرکت برسانید تا نسبت به اصلاح اطلاعات اقدام شود، همچنین سایر مشخصات فردی از قبیل عکس، نوع بیمه، وزن، قد و ... قابل ویرایش می باشد. لازم به ذکر است در صورت تمایل به تغییر شماره همراه می بایست با واحد پشتیبانی تیک طب تماس بگیرید.
8

آیا می توانم با یک کد ملی یا یک شماره همراه، دو حساب کاربری داشته باشم؟

خیر. به ازای هر کد ملی و هر شماره تلفن همراه تنها امکان ایجاد یک حساب کاربری حقیقی وجود دارد.
9

چگونه می توانم برای افراد زیر 18 سال، کم توان ذهنی یا جسمی و یا سالمند درخواست خدمات ارسال کنم؟

برای افرادی که توانایی یا صلاحیت ایجاد حساب کاربری مستقل را ندارند، مطابق شکل ذیل می بایست مراحل ذیل را سپری نمائید: از منوی سمت راست > گزینه "بستگان" > افزودن شخص جدید را انتخاب، سپس اطلاعات خواسته شده را وارد نموده و برای آنها سرویس درخواست دهید.
10

در چه صورت ممکن است حساب کاربری شخص، توسط تیم تیک طب مسدود شود؟

در مواردی مانند هرگونه تخطی از مقرراتی که در شرایط و ضوابط تیک طب ذکر شده است، عدم پرداخت هزینه سرویس ها و یا ایجاد درخواست های مکرر که از طرف کاربر سرویس گیرنده لغو شود، امکان انسداد حساب کاربر وجود دارد.
11

چگونه می توانم به عنوان سرویس دهنده در تیک طب فعالیت کنم؟

با توجه به نوع خدمات قابل ارائه از طریق اپلیکیشن تیک طب، متخصصین در حوزه علوم پزشکی و بهداشت، اعم از پزشک، پرستار، ماما، روانشناس، فیزیوتراپ، بهیار و کمک بهیار می توانند بعد از ثبت نام بعنوان سرویس دهنده و سپری کردن مراحل ارسال مدارک، مصاحبه حضوری و تأیید توسط تیم جذب به عضویت خانواده تیک طب درآیند.
12

تیک طب چه سرویس هایی ارائه می دهد؟

ویزیت پزشک،پرستاری اولیه،پرستاری عمومی،پرستاری ویژه،مامایی،فیزیوتراپی که به شرح ذیل می باشد:

ویزیت پزشک: پزشک عمومی، متخصص طب سنتی، متخصص طب سوزنی

پرستاری اولیه: مراقبت های اولیه پرستاری، حمام بیمار، تعویض پوشک

پرستاری عمومی: اکسیژن درمانی، فوتوتراپی، نوار قلب، تعویض و تعبیه سوند ادراری، تعویض و تعبیه سوند مثانه، بازکردن گچ، انواع تزریقات، خونگیری، انواع پانسمان و تعویض پانسمان، کشیدن بخیه و...

پرستاری ویژه: انجام دیالیز صفاقی، پانسمان زخم بستر، مراقبت حرفه ای پرستاری از سالمندان، بیماران ام اس و آلزایمر و اطفال خاص؛ پانسمان سوختگی و...

مامایی: ویزیت مامایی، مراقبت های دوره بارداری، مراقبت از نوزاد سالم، مشاوره مامایی، اصلاح شیردهی نوزاد، حمام نوزاد، ماساژ نوزاد

فیزیوتراپی: لیزر پرتوان، تمرین، تنس، لیزر معمولی کم توان، مادون قرمز، اولتراسوند، استیمولاتور تحریک عصب و عضله

13

چگونه می توانم درخواست سرویس کنم؟

پس از نصب اپلیکیشن یا ورود به صفحه کاربری خود در سامانه تحت وب، برای درخواست سرویس:

) از منوی افقی بالا گزینه سرویس ها را انتخاب کنید.

2) از منوی افقی پایین از بین سرویس های معاینه پزشک، پرستاری اولیه و ... با توجه به نیاز، سرویس مورد نظر خود را جستجو نموده و انتخاب کنید.

3) در مرحله بعد ابتدا موقعیت مورد نظر خود را روی نقشه انتخاب نموده و سپس جزئیات آدرس مانند نام کوچه، پلاک، واحد و... را در محل جزئیات آدرس وارد نموده و گزینه ادامه را انتخاب نمایید.

4) سرویس مورد نظر شما از یک ساعت بعد تا یک ماه بعد قابل رزرو می باشد. روز و ماه مورد نظر را انتخاب نموده و سپس ساعت مراجعه سرویس دهنده را تعیین کنید.

5) پس از فشردن گزینه ادامه پیش فاکتور برای شما صادر می شود پس از مشاهده پیش فاکتور برای ادامه گزینه ثبت درخواست را انتخاب نمایید.

6) درخواست شما در قسمت پیگیری ها ثبت می شود.

7)  پس از پذیرش درخواست شما توسط سرویس دهندگان متخصص در حوزه مورد نیاز، پیامک تایید برای شما ارسال خواهد شد.

8) براساس بازه زمانی که هنگام ثبت در خواست تعیین نمودید سرویس دهنده اقدام به حرکت به سمت شما نموده و پیامک شروع حرکت برای شما ارسال می گردد.

9) هنگامی که سرویس دهنده به موقعیت مکانی مورد نظر شما رسید گزینه تایید شروع سرویس برای شما روی صفحه نمایش داده می شود که با انتخاب آن سرویس دهنده اقدام به ارائه سرویس می نماید.

10) پس از ارائه سرویس گزینه مشاهده فاکتور را انتخاب نموده و پس از بررسی بصورت نقدی یا با استفاده از کیف پول الکترونیک اقدام به پرداخت هزینه نمایید.

11) در آخر با استفاده از گزینه ثبت نتایج پرونده سلامت خود را مشاهده نموده و در صورت تکمیل بودن به سرویس دهنده خود امتیاز دهید.

14

تا چه زمانی امکان لغو سرویس برای من وجود دارد؟

پس از ثبت درخواست و تا قبل از اعلان شروع حرکت توسط سرویس دهنده، امکان لغو سرویس برای سرویس گیرنده وجود دارد اما اگر از پس از شروع حرکت سرویس دهنده، سرویس توسط کاربر سرویس گیرنده لغو شود هزینه ایاب و ذهاب از وی اخذ خواهد شد.
15

آیا بعد از ثبت درخواست سرویس، امکان تغییر زمان و یا آدرس وجود دارد؟

خیر، برای این کار باید سرویس قبلی را تا پیش از حرکت سرویس دهنده لغو نموده و از طریق درخواست مجدد جزئیات مد نظر را تغییر دهید.
16

آیا در موارد اورژانس می توانم از تیک طب درخواست سرویس کنم؟

تیک طب خدمات خود را صرفا در موارد غیر اورژانس ارائه می دهد، به همین دلیل هنگام ثبت سرویس امکان انتخاب ساعت خدمت را به صورت خودکار از یک ساعت بعد از زمان ثبت درخواست ایجاد مینماید.
17

آیا همزمان با دریافت یک سرویس می توانم سرویس دیگری درخواست و یا اضافه کنم؟

سرویس دهنده در هنگام ارائه سرویس می تواند در صورت لزوم به سرویس در حال انجام، سرویس های دیگری اضافه کند.
18

ثبت ملاحظات پزشکی شامل چه مواردی می شود؟

شامل ثبت بیماری ها، حساسیتهای دارویی، شرایط خاص جسمی و ذهنی کنونی فرد
19

مزایای ایجاد پرونده سلامت تیک طب چیست؟

تیک طب بعنوان استارتاپی که در حوزه سلامت و بهداشت فعالیت می کند، برای هر کاربر سرویس گیرنده خود اقدام به تشکیل پرونده سلامت می نماید. پرونده سلامت شامل شرح حال و سوابق پزشکی،بیماری کنونی، داروهای مصرفی، حساسیت های دارویی و سایر شرایط خاص کاربر است که ذخیره شده و برای سرویس گیرنده و سرویس دهنده های بعدی نیز قابل دسترس و بازخوانی در جهت ارائه خدمات بهتر می باشد.
20

آیا امکان ثبت درخواست برای روز های بعد و با برنامه زمانی مورد نظر شخص وجود دارد؟

بله. امکان درخواست سرویس برای یک ماه آینده از زمان درخواست فراهم است.
21

چگونه می توانم به سرویس دهنده امتیاز دهم؟

پس از پایان سرویس، سرویس گیرنده پرونده سلامت خود را در تیک طب کنترل نموده و در صورت تکمیل آن از سوی سرویس دهنده به وی امتیاز مورد نظر خودرا اعطا می نماید.
22

با چه روش هایی میتوان پرداخت انجام داد؟

پرداخت هزینه سرویس به دو صورت ممکن است:

 1)پرداخت نقدی

2)پرداخت با کیف پول الکترونیک

 جز پرداخت نقدی، برای هرسرویس می توان از طریق گزینه کیف پول الکترونیک مستقیما وارد درگاه پرداخت اینترنتی شده و هزینه ی سرویس را آنلاین پرداخت نمود؛ همچنین می توانید از قبل کیف پول الکترونیک خودرا به مبلغ مورد نظر شارژ نموده و در هنگام دریافت سرویس، هزینه را از آن برداشت نمایید.

23

تراکنش ناموفق چیست و چگونه پیگیری می شود؟

اگر هنگام شارژ کیف پول الکترونیک، مبلغ از حساب شما کسر شد اما کیف پول شما شارژ نشد تا 72 ساعت بعد این مبلغ به حساب شما بازگردانده خواهد شد؛ در غیر این صورت لطفا با پشتیبانی تیک طب تماس بگیرید.
24

هزینه رفت و آمد سرویس دهنده چگونه محاسبه می شود؟

هزینه رفت و آمد سرویس دهنده بعهده کاربر سرویس گیرنده بوده و در تمامی نقاط تهران در حال حاضر مبلغ 30هزار تومان در نظر گرفته شده است.
25

هزینه اقلام مصرفی در هر سرویس چگونه تعیین می شود؟

نرخ این اقلام توسط شرکت از قبل تعیین شده و سرویس دهنده پس از ارائه خدمت اقلام مصرف شده در آن سرویس را در قسمت مربوطه وارد نموده و کاربر سرویس گیرنده در پیش فاکتور تعداد و نوع و هزینه آن ها را می تواند مشاهده و تایید نماید.
26

کد تخفیف از چه راه هایی ارائه می شود؟

براساس صلاحدید شرکت، کد تخفیف در جشنواره ها ومناسبت های مختلف می تواند بروی سایت تیک طب قرار گرفته و یا از طریق پیامک به مشترکان اطلاع رسانی شود.
27

در هر درخواست از چند کد تخفیف می توان استفاده نمود؟

برای هر درخواست می توانید از یک کد تخفیف استفاده نمایید.
28

کد تخفیف در چه نوع پرداخت هایی اعمال می شود؟

برای هر دونوع پرداخت نقدی و کیف پول الکترونیک استفاده از کد تخفیف میسر است.
29

آیا کد تخفیف یک فرد قابل استفاده برای افراد ثبت شده بعنوان بستگان او در اپلیکیشن، می باشد؟

بله. استفاده از کد تخفیف صرفا برای خود فرد و افرادی که بعنوان بستگان در قسمت مربوط ثبت نام نموده ممکن است.
0%